HEJTMAN (CZ)

Je libo „Death rock´n´roll“? Pak tedy přivítejte divočáky HEJTMAN. Pokud máte rádi kombinaci hudebních stylů a vašemu uchu lahodí takoví Motörhead, The Exploited nebo Slayer, buďte přímo pod pódiem. Kapela má za sebou evropské tour s norskými The Carburetors, nebo italskými Whiskey Funeral. Nyní hraje v sestavě: Ygraen - zpěv, kytara (ex-Maniac Butcher, ex-Šanov 1), Onslaughter - kytara (souč. Debustrol), Ondra - basa (ex-Marry B) a Martin - bicí (ex-Šanov 1, ex-Marry B). Přátelé, máte se nač těšit.


SCABBARD (CZ)

Scabbard působili na scéně od roku 1992 do roku 2001. Za tu dobu vydali tři dema a dvě CD. Objevili se na spoustě koncertů nejen v České republice a na Slovensku, ale také v Německu, Rakousku nebo Švýcarsku. Fanoušci je mohli vidět po boku legend jako Cannibal Corpse či Sinister, na turné se připojili ke kultovním Vader nebo Destruction. K plnohodnotnému vzkříšení dochází v roce 2018. Od té doby se mají čile k světu. V roce 2020 došlo k reedici všech dosavadních alb a demosnímků u Awakening Records a zároveň i k jejich celosvětové distribuci. K tomu navíc přidali další dvě řadová CD, z nichž poslední "Lidské Loutky“, vychází v květnu 2022, pod hlavičkou Pařát productions. Kapela nadále drtí death-thrash a z této cesty nemíní ustoupit ani o píď.


THE CORONA LANTERN (CZ)

Původně studiový projekt, který se po dvou singlech a spontánním debutovém albu „Consuming the Tempest“ v roce 2015 stal plnohodnotnou kapelou. K tomuto dni má tento temný post-metal/domový spolek na kontě celkem dvě plnohodnotné desky a pět singlů, z nichž dva dokonce lyricky prozkoumávají tvorbu v mateřském jazyce. Poslední album „Certa Omnibus Hora“ z roku 2020, vydané pod hlavičkou Metalgate, dosáhlo řady pozitivních recenzí a utvrdilo tak jejich pevné místo v české náladotvorné scéně. Poslední singl „Poryvy“ z léta minulého roku zachycuje kapelu v nejaktuálnějším výrazu, s notnou dávkou vlivu černého kovu a nesmlouvavým autentickým vokálem zpěvačky Dahlien, stále však v jejich tradičním zádumčivém hávu. Rok 2023 bude ve znamení prací na desce číslo tři.

 

Enjoy a další kapely již opět brzy!


FB událost | Festivalový předprodej