Vážení přátelé, máme pro vás opět další várku kapel potvrzených na jubilejní desátý ročník! Tentokráte zůstaneme na domácí scéně a dáme si stylově různorodý čtyřlístek, ve kterém nechybí jak moderní, tak tradiční metal.

Nově se tedy těšte na:

LIQUID SPACE 9 (cz)

Ačkoliv je to pouze dva roky, co k nám na MGCDF poprvé zavítala tato pražská technical space core drtička, vzniklá v roce 2014, její vystoupení bylo natolik intenzivní, že nutné repete bylo jen otázkou času. A ten právě dozrál. LIQUID SPACE 9 v mezičase rozhodně nezaháleli a pokračovali ve své koncertní krasojízdě, takže jste je mohli vidět například po boku The Dali Thundering Concept, The Walking Dead Orchestra, či nejnověji Traitors. Loni v lednu se fanoušci kapely navíc dočkali nového EP, takže o to větší důvod pro opětovné pozvání na Broďák. Buďte u toho (zvláště pokud vám před dvěma lety vystoupení LIQUID SPACE 9 uniklo)!


PLAGUE CALLED HUMANITY (cz)

Ačkoliv je na domácí scéně, v porovnání s ostatními subžánry, elektronický metal jednoznačně minoritním stylem, a elektronický black metal obzvláště, i zde se najdou nové přírůstky, což je přesně případ brněnských PLAGUE CALLED HUMANITY. Tato kapela, hrající právě EBM, ovšem v kombinaci s crustem, se zformovala v roce 2014, kdy též vzniklo první demo „Cyber Trash“. Obměna sestavy o rok později nejenže přinesla tvrdší sound hudebního projevu PLAGUE CALLED HUMANITY, ale také očividně nakopla jejich koncertní ambice, které je vynesly i na tak netradiční akce jako je český postapo festival Junktown, nebo rakouský Schattenwelt. Na klubové scéně jste je mohli vidět například po boku M.A.C. of MAD, a letos v létě se pak objeví jako support žánrových kolegů Gorgonea Prima. Loni vydali PLAGUE CALLED HUMANITY své debutové EP „Disconnection“, takže je jasné, z čeho budou na MGCDF 2018 servírovat. Tak buďte u toho!


MADE BY ZERO (cz)

Vzhledem k tomu, že na MGCDF neopomíjíme ani corovou scénu, přivítáme na letošním jubilejním ročníku i tuto oldschool metal/core smečku, která vznikla v roce 2009 z fragmentů kapel Alone in the Silence a The Chemtrail. V témže roce vydávají MADE BY ZERO své debutové EP „Never Back Down“ a taktéž začínají aktivně koncertovat. Další přírůstek do kapelní diskografie přichází v roce 2015, kdy vzniká druhé EP „Illusion Of Who We Are“. Loni pak přibyli dva nové singly, doufejme jakožto předzvěst dalšího zářezu do kapelní diskografie. Takže pokud máte rádi pořádné breakdowny, ostré riffy a intenzivní pódiovou energii, nemělo by vás vystoupení MADE BY ZERO rozhodně minout!


ANIMAL HATE (cz)

Reprezentant domácího death metalové undegroundu. ANIMAL HATE na sebe poprvé upozornili v roce 2003 svojí prvotinou „Fatal Error“, po které ve dvouletých intervalech následovaly další studiovky „Bells of Acheron“ a „…A Witch Shall Be Born“. Zatím posledním počinem je tří skladbové promo z roku 2015. Mimo to kapela hojně koncertuje, především na domácí klubové scéně. Nemáme nicméně obavy, že by se s naším festivalovým pódiem nepopasovali. V každém případě je určitě přijďte podpořit!

Enjoy!

Festivalová FB událost | Předprodej MetalGate e-shop | Předprodej MG Buy Ticket (e-vstupenky) | Předprodej Tortharry shop