Vážení přátelé, než naplno vypukne vánoční veselí, máme tu pro vás další pětici nově potvrzených kapel! Tentokráte se opět vrátíme na československou scénu a zároveň si dáme další porci retrospektivy, jelikož každou z těchto kapel jste už mohli na naší/vaší domácí metalové veselice někdy v minulosti vidět (ale zároveň je u každé pádný důvod k návratu).

Nově se tedy těšte na:

F.O.B. (cz)

Táborská death-metalcorová smečka, vzniklá v roce 1995. Naposledy na MGCDF F.O.B. řádili v roce 2015, kdy u nás představili své zatím poslední, v pořadí šesté, studiové album „and the foes have become our masters“. Hlavně jeho propagaci pak věnovala kapela rok následující, i když došlo též na oslavy jejich 20. výročí a uspořádání dalšího ročníku známého klubového festivalu Žižkův vraždící palcát. Letos v únoru došlo na nový videoklip ke skladbě „Adult Toys“ z výše zmíněné desky, a jinak pokračovala koncertní krasojízda, ať už v rámci turné nebo samostatných vystoupení. No a vzhledem k tomu, že F.O.B. patří mezi dlouholeté stájové kapely MetalGate Records, kde vydali nejen „and the foes have become our masters“, ale též oba předchůdce („Reap what you sow“ a „Tomorrow’s Fires“), nesmí na MGCDF 2018, kde zároveň slavíme i deset let tohoto labelu, chybět. Takže všichni nástup do kotle na pořádnou deathcorovou rubanici!


MEAN MESSIAH (cz)

Tento industrial thrash-death metalový projekt, jehož zakladatelem je multiinstrumentalista Dan Friml, se na MGCDF vrací po třech letech. Svoji premiéru u nás měl v rámci sedmého ročníku v roce 2015. Tehdy s sebou MEAN MESSIAH přivezli svůj debut „Hell“, který vyšel v roce 2013, nicméně své první obrysy dostal již v zimě 2005. Ačkoliv začali MEAN MESSIAH hrát naživo teprve v dubnu 2014, rychle si našli cestu na přední domácí festivaly, takže kromě MGCDF jste je mohli vidět i na Masters of Rock nebo Basinfirefestu, a objevili se i na slovenském Gothoomu. Loni se pak kapelní diskografie rozrostla of EP „Let Us Pray“, následované letos reedicí debutu „Hell“. Na spadnutí by ovšem měla být druhá řadová deska, takže je dost možné, že se návrat MEAN MESSIAH na MGCDF příští rok ponese právě v duchu nového materiálu. A u toho byste neměli chybět!


KEEP ON ROTTING (cz)

A do třetice se vrátíme do roku 2015, jelikož tehdy jste mohli na MGCDF zatím naposledy vidět i dalšího navrátilce ze stáje MetalGate Records, bandu litoměřických death-acid gibbonů KEEP ON ROTTING, se kterými se známe od roku 2012, kdy tahle smečka vyhrála třetí ročník soutěže kapel MetalGate Massacre. Ačkoliv jejich diskografie obsahuje zatím jen EP „The Beginning“ a debut „Unforeseen Consequences“, koncertů má na svém kontě tato kapela více než dost, včetně hned trojitého angažmá na Brutal Assaultu. Ještě nedávno to sice vypadalo, že jsou gibboni tak poněkud v hibernaci, ale jejich říjnové předskakování avantgardním post-death metalovým inovátorům Ulsect ukázalo, že KEEP ON ROTTING jsou zpátky a při síle. A propos, jedná se o další uskupení (spolu s Diligence a The Corona Lantern), kde za mikrofonem najdete Danielu „Dahlien“ Neumanovou. Je tedy nejvyšší čas dát si opáčko, jelikož tenhle opičí gang vážně stojí za to!


SUBURBAN TERRORIST (sk)

Patříte-li mezi pamětníky čtvrtého ročníku MGCDF, tahle slovenská death metalová úderka, vzniklá v roce 2001, pro vás jistě nebude žádnou neznámou. Pro vás ostatní připomeňme, že se zpočátku jednalo o HC smečku, která se ovšem v roce 2004 vydala do death metalových vod, kde zůstala dodnes. První počinem, který představil jejich nové hudební směřování byl split „Respect – Ignorance – Provocation“ se Sepsis z roku 2007, následovaný o pět let později prvním plnohodnotným studiovým albem „Cut-Throat from the World of Obsession“, se kterým SUBURBAN TERRORIST přijeli právě na MGCDF. V roce 2014 se pak objevili i na Brutal Assaultu, takže death metalové směřování této kapele očividně svědčí. Začátkem příštího roku plánují SUBURBAN TERRORIST vydat nové album „Inhuman Breed“, což zavdává ideální příležitost pro pozvání zpět na MGCDF, abychom si nový materiál poslechli naživo. Tak ať vám to neunikne!


ELYSIUM (cz)

Když u nás tato kapela hrála naposledy, psal se rok 2011. V té době už měli ELYSIUM na svém kontě bohatou koncertní historii, tři studiová alba a několik ročníků svého vlastního festivalu Týnecký mazec. K nám tehdy přijeli s albem „Nine ways to leave“ a jejich vystoupení se neslo v duchu technického metalu. V roce 2014 ovšem došlo, po několika personálních změnách, k výraznému posunu v hudebním směřování, který ELYSIUM zakotvil na pomezí thrash a death metalu, s dodatečnou přísadou corových prvků. Prvním počinem, který zaznamenal tuto novou formu, bylo loni vzniklé EP „Chapter I: Beginning Of The End“, na které naváže nové studiové album, plánované na první polovinu příští roku. Chcete-li tedy poznat novou tvář ELYSIUM naživo, nenechte si ujít jejich návrat na MGCDF!

 

Enjoy!

Festivalová FB událost | Předprodej MetalGate e-shop | Předprodej MG Buy Ticket (e-vstupenky) | Předprodej Tortharry shop