Vážení přátelé, jste připraveni na další várku potvrzených kapel? Tentokráte si představíme především další zahraniční hosty, ale na jména z domácí scény taky dojde.

Nově se tedy těšte na:

RAVENCULT (gr)

Aténská black-thrash metalová horda, vzniklá v roce 2001. Na MGCDF jsme ji doposud neměli to potěšení přivítat, nicméně pokud jste navštívili debutový ročník klubového festivalu Hellenic Darkness v roce 2013, možná si je budete pamatovat. V onom roce k nám RAVENCULT zavítal se svým tehdy dva roky starým druhým studiovým albem „Morbid Blood“, které znamenalo přechod od klasického black metalu (na debutu „Temples Of Torment“ z roku 2007) právě k současné makabrózní fúzi. Tu stvrdil aktuální počin „Force Of Profanation“ z minulého roku, který hudebně snoubí syrovost a temnotu devadesátkového black metalu s běsněním osmdesátkového thrashe. Lyricky pak pokračuje v konceptuální ose morbidnosti, hrůzy a výsměchu všemu, co je svaté. O tom, že popularita RAVENCULT neustále roste svědčí odehrané koncerty ve více než dvaceti zemích a taktéž předskakování velkým jménům, například legendárním Mayhem. Jejich premiérové vystoupení na MGCDF by vás tedy rozhodně nemělo minout!


DARKFALL (at)

Tato rakouská melodic death/thrash metalová smečka, jejíž počátky spadají do roku 1995, se na MGCDF vrací po třech letech, i když by se dalo říci, že DARKFALL jsou v Čechách téměř jako doma, vzhledem k tomu, že zde od té doby hráli několikrát, a to včetně koncertu k 25. výročí spolupořadatelů MGCDF Tortharry. Tehdy u nás DARKFALL prezentovali své páté řadové album „Road To Redemption“, které po svém vydání sklidilo pochvalné kritiky kde se jen dalo, a svým způsobem uzavřelo jednu kapitolu historie této kapely. Letos v létě se tato deska dočkala druhého vydání, po kterém na podzim následovalo nové studiové album „At The End Of Times“ a právě s tímto aktuálním počinem se DARKFALL vrátí k nám na Broďák, což si jistě nenecháte ujít!


MURDERLINE (mx)

Začíná být pomalu zvykem, že se na MGCDF objeví i zástupce, pro nás exotické, latinskoamerické metalové scény. Nejinak tomu bude na desátém ročníku, kde přivítáme mexickou death metalovou smečku MURDERLINE. Tento kvartet, mající čistě ženské obsazení, vznikl v Mexico City v roce 2013 a o rok později vydal své první, stejnojmenné, demo, plné old school death metalového nářezu. První živá vystoupení následovala v roce 2015 po stabilizaci sestavy. Nová kapitola MURDERLINE se začala psát letos na jaře, kdy vyšlo debutové album „Evil Has No Shape“. V létě pak kapela vyrazila na své první turné. A aby těch premiér bylo ještě více, příští rok zavítají MURDERLINE vůbec poprvé do Evropy a na náš festival, takže doufáme, že je řádně přivítáte!


WAR FOR WAR (cz)

Ikonickou postavu plzeňského (především) black metalového undergroundu Lorda Morbivoda jste na MGCDF už zažili, ovšem jeho industrial metalové důlní konsorcium WAR FOR WAR jsme u nás ještě neměli. Původně se jednalo o jednočlenný studiový projekt čistě black metalového ražení, prosycený, jak ostatně vidno ze samotného názvu, tématem války. Nicméně na třetím řadovém album „Kovy odjinud“ z roku 2007 nejenže začali převládat industriální prvky, ale Morbivod taktéž přehodil lyrickou výhybku směrem pod zem, jelikož právě od této desky se WAR FOR WAR všemožně zabývá právě tématem těžby a hornictví. Zatím posledním počinem je páté řadové album „Illud Tempus“, které vyšlo letos u MetalGate Records, a na kterém spojil Morbivod síly s Lenkou Machovou, bývalou zpěvačkou Ador Dorath, čímž jeho industrial metalová tvorba dostala netypický, ale o to zajímavější nádech. Vzhledem k tomu, že se WAR FOR WAR také vyvinuli v plnohodnotnou kapelu, přijměte naše pozvání a přesvědčte se s jakou grácií se Lord Morbivod pohybuje i v jiných než black metalových vodách!


POSTCARDS FROM ARKHAM (cz)

Další zástupce stáje MetalGate Records, kterého jistě není třeba nějak zvlášť představovat, jelikož o jeho nesporných hudebních kvalitách jste se na MGCDF mohli přesvědčit již několikrát, naposledy v roce 2016. Od té doby se toho v táboře tohoto lovecraftovského post-rockového projektu událo víc než dost – jednak řada koncertních aktivit, včetně opětovného vystoupení na festivalu Brutal Assault, úspěšné invaze do Polska, či netradičního akustického turné Busking Ritual, ale hlavně vydání třetího řadového alba „MANTA“, které vyšlo letos v létě a představilo POSTCARDS FROM ARKHAM v jiném, syrovějším, světle. Skoro by se dalo říci, že kromě post-rocku můžeme v rámci jejich aktuální tvorby hovořit už i o post-black metalu, což nicméně jen dokazuje, jak rozmanitá dokáže hudba POSTCARDS FROM ARKHAM být. Zkrátka a dobře, tohle musíte slyšet naživo a pokud se počítáte mezi fanoušky amerického literáta H. P. Lovecrafta, tím lépe pro vás!

 

Enjoy!

Festivalová FB událost | Předprodej MetalGate e-shop | Předprodej MG Buy Ticket (e-vstupenky) | Předprodej Tortharry shop