Vážení přátelé, oznamujeme další potvrzené kapely! Opět zůstáváme na domácí scéně, ačkoliv dnešní várka nových jmen je poněkud žánrově polarizovaná. Na jedné straně tu máme post-rock, ambient, či shoegaze, tedy něco pro všechny příznivce atmosférické hudby, na druhé straně death metal v různých variacích.

Nově se tedy těšte na:

DYING PASSION (cz)

Jelikož je dramaturgie naší/vaší domácí metalové veselice tradičně různorodá, i na jubilejním desátém ročníku zabrousíme opět do pomalejších, atmosféričtějších a melancholičtějších hudebních vod, a zároveň tak přidáme další ikonické jméno domácí scény, nota bene ve festivalové premiéře, a to DYING PASSION, které lze bez nadsázky považovat za jednu z největších stálic tuzemskéhometalu. Tento šumperský kvartet na sebe poprvé upozornil v roce 1999 skrzevá demo „No Time“, a od té doby odehrál stovky koncertů a vydal osm řadových alb, z nichž to zatím poslední „Black Threads“ vyšlo loni a sklidilo velmi pozitivní kritiku. Během své existence prošli DYING PASSION rovněž velmi zajímavým hudebním vývojem, kdy vyšli z doom metalových vod a postupně, tzn. od alba „Voyage“ (2002) dále, vykrystalizovali do současné post-rockové i melancholicko rockmetalové náladotvůrné podoby, jejíž dominantou je zpěv frontmanky Zuzany Jelínkové. Tato forma je pak na albech podána s vychytanou zvukovou precizností a na koncertech zahrána s naprostou suverenitou. Na MGCDF 2018 si tak na své přijdou i všechny melancholické duše!


ELBE (cz)

Když jsme zmínili Dying Passion, tak hned navážeme. Na MGCDF 2018 se totiž představí též ELBE, což je fungl nový, letos v létě vzniklý, společný projekt Standy Jelínka právě z Dying Passion a Martina „Spacosh“ Peřiny z Between The Planets, který odráží jejich společnou lásku k post-rocku, ambientu, psychedelii, zkrátka k emocím a náladám v hudbě všeho druhu. Svůj název ELBE odvozuje od dnes již zaniklé vesničky Elba, která se kdysi rozprostírala u obce Jindřichov v Jeseníkách, a ne náhodou, jelikož koncepčně tento projekt vzdává hold právě oblasti Jesenicka, její tajemné atmosféře a pohnuté historii. Vše podstatné má tento projekt teprve před sebou, nicméně již v lednu 2018 je plánováno vydání debutového alba „Sudety“, po kterém vyrazí ELBE v únoru a březnu na své první turné Svlékni tmu, a to po boku domovských kapel obou zakladatelů, a které představí v rámci svého premiérového vystoupení na MGCDF. Nenechte si tedy ujít příležitost vidět tuto nejnovější posilu české scény naživo!


DILIGENCE (cz)

Pokud si vzpomínáte, na letošním MGCDF jsme měli to potěšení hostit domácí sludge projekt The Corona Lantern, který je úzce spjatý s pražskými DILIGENCE, a jelikož jsme tuto příslovečnou druhou stranu téže mince u nás ještě neměli, je nejvyšší čas to napravit. Tato modern death metalová smečka, v jejímž čele stojí, stejně jako u TCL, Daniela „Dahlien“ Neumanová se svým nezaměnitelným vokálem, působí na domácí scéně od roku 2013. Na svém kontě mají zatím jedno EP a dále několik singlů a dvojsinglů, z nichž ten poslední „Endlessly Restless“ se objevil loni v květnu. Ke slovu se nicméně dostává plnohodnotné debutové album, jehož vydání je plánováno na příští rok. Držme tedy palce ať se dílo podaří, aby nám ho mohli DILIGENCE prezentovat naživo právě na MGCDF 2018!


BLOODY OBSESSION (cz)

Tato orlovská death metalová drtička se na scéně pohybuje od roku 2007 a poprvé na sebe upozornila o rok později demem „Fall Down Into The Apocalypse“. V roce 2011 pak následovalo debutové album „New From the Morgue“, po jehož vydání ovšem přišel rozpad původní sestavy. Nový line-up se dal dohromady o rok později a jeho prvním společným počinem bylo druhé řadové album „SteelMessengers of War“. Aktuálně se nicméně chystá jeho nástupce, který vyjde letos v prosinci pod magazínem Pařát a jistě tak bude tvořit i jádro vystoupení BLOODY OBSESSION na MGCDF 2018. Povinnost pro všechny old school death metalové maniaky!


SPREADING DREAD (cz)

Pražská progressive thrash/death metalová smečka, sestávající se dle vlastních slov z osob se synergickými psychickým poruchami, které tvoří komplexní hudební těleso. Ostatně samotná kapelní historie startuje v roce 2006 pobytem zakladatele, kytaristy Šimona Kotrče v protialkoholní léčebně, kde komponuje zárodky prvních skladeb. Z těchto pak v roce 2012 vzniká debutové album příznačně nazvané „Sanatorium“. V témže období se SPREADING DREAD účastní čtvrtého ročníku soutěže MetalGate Massacre, kde obsazují celkovou stříbrnou pozici, a o rok později se objevují na pátém ročníku MGCDF. Zajímavostí je též šíře inspirace kapelní tvorby, která zahrnuje nejen tradiční a moderní metal, ale též vážnou hudbu, především tu barokní. Jejich návrat na MGCDF se ponese především v duchu aktuální druhé studiovky „Age of Aquarius“, která vyšla loni. Těšte se!

 

Enjoy!

Festivalová FB událost | Předprodej MetalGate e-shop | Předprodej MG Buy Ticket (e-vstupenky) | Předprodej Tortharry shop