Vážení přátelé, chcete další potvrzené kapely? Máte je mít! Tentokráte neopustíme hranice československé metalové scény a taktéž se jedná o formace, které naši/vaši domácí metalovou veselici už minimálně jednou navštívili, a u kterých dozrál čas, dát si repete.

Nově se tedy můžete těšit na:

INSANIA (cz)

Domácí crossover ikonu INSANIA asi není třeba nějak obšírněji představovat, jednak proto, že na české scéně působí už od roku 1987 a za tu dobu si vydobyla neotřesitelnou pozici a reputaci, která přesáhla i mimo ČR, a jednak proto, že se na MGCDF už objevila, a to v roce 2013. Tehdy měla INSANIA těsně před vydáním své již desáté studiové fošny „Zapal dům poraž strom…“, se kterou opět bodovala v Cenách hudebních kritiků Anděl, což je ostatně trend, který trvá již od alba „Trans-Mystic Anarchy“ (2001) a jasně vypovídá o hudebních kvalitách této kapely. Příští rok se tedy INSANIA po dlouhé době vrátí na Broďák a s sebou přiveze své nové album „Na počátku byl spam“, které vyšlo letos na jaře, tedy v roce 30. výročí kapelní existence, a opět se mu výborně daří. Nenechte si tedy ujít tento hudební spektákl plný příběhů o zradě a zvrácené metafyziky!.


MALIGNANT TUMOUR (cz)

Když už máme ten jubilejní desátý ročník a naše soupiska se rozrůstá o nejednoho ikonického veterána domácí metalové scény, byl by hřích opomenout ostravskou crust’n’roll nakládačku MALIGNANT TUMOUR, kterou jsme u nás přivítali již v roce 2014, což byl pro tuto kapelu obzvláště plodný rok. Nejen že MALIGNANT TUMOUR tehdy propagovali svoji pátou fošnu „Overdose & Overdrive“, která vyšla o rok dříve, ale taktéž v létě 2014 natočili split „Nación de Metaleros“ s mexickými punkrockery Acidez, a na závěr si střihli evropské turné Metaleros Over Europe. Následující roky pak patřily a stále patří aktuálnímu albu „The Metallist“, které vyšlo v roce 2016. V témže roce vznikl i dokumentární film „The Way of Metallist“, mapující 25ti letou existenci kapely s humorem jim vlastním. Těšte se tedy na pořádnou porci špinavého metalického rock’n’rollu!


SIX DEGREES OF SEPARATION (cz)

Příští rok slaví své 10. výročí nejen MGCDF, ale i MetalGate Records, a to znamená, že se na jubilejní festivalové soupisce objeví i řada našich stájových kapel. Takový je i případ SIX DEGREES OF SEPARATION, jedné z nejosobitějších českých metalových kapel, jejíž těžko definovatelný styl, samotnou kapelou označovaný jako metal-soul, zní na domácí scéně již od roku 1996. U našeho labelu SDOS zakotvili v roce 2013, po zhruba roční pauze, která následovala po vzniku DVD „Ubl“, a vydali u nás své páté studiové album „The Hike & Other Laments“, které o rok později představili právě na MGCDF. Plodná spolupráce pokračovala, takže v roce 2016 jsme měli to potěšení SDOS nejen opět přivítat na naší/vaší domácí metalové veselici, ale taktéž jim vydat další řadovou fošnu „Simple“. I letos kapela rozhodně nezahálela. Na jaře vyrazila po boku Tortharry na československé Spring Storm Tour, v srpnu pak zavítala na Brutal Assault, a mezitím ještě ve spolupráci s magazínem Pařát připravila vinylovou reedici svého debutu „Moon 2002 – Nocturnal Breed“ u příležitosti 15. výročí jejího vzniku. A co příští rok? Především třetí návrat na Broďák. Tak buďte u toho!


MINORITY SOUND (cz)

Pražský cyber metalový orchestr, a vlastně jedna z mála českých cyber metalových smeček obecně. Taktéž další kapela z naší vydavatelské stáje, která je s námi téměř po celou dobu svojí existence, a vlastně i naší, jelikož MINORITY SOUND byli třetí kapelou, která vstoupila do naší tehdy vznikající vydavatelské stáje. A abychom pravdu řekli, je fascinující sledovat jejich hudební vývoj, jehož zatím poslední inkarnací je třetí studiové album „Drowner’s Dance“ z roku 2015, které se přesunulo z čistě cyber metalových do výrazně orchestrálních poloh a naservírovalo tak vskutku epické pojetí posledních dnů lidstva. Letos na Broďáku vystoupil kapelník MINORITY SOUND Otus se svým sólovým projektem, aby se příští rok vrátil, ovšem už se svojí domovskou kapelou, která apropos letos oslavila 10 let své existence a začátkem roku řádila na turné v Mexiku. Takže pokud jste jim nestihli poblahopřát, máte možnost! 


DOOMAS (sk)

Vyslanci slovenského dark-doom metalu, v jejichž čele stojí Peter Beťko, který má ve své domovině co do činění se vším, co má v názvu Gothoom. DOOMAS vznikli v roce 2005 a od té doby vydali jedno EP a dvě řadová alba, z nichž to zatím poslední, „La Muerte“, vyšlo v roce 2014, a procestovali Evropu v rámci svých koncertů skrz na skrz. Na MGCDF se DOOMAS naposledy objevili v roce 2015, takže je nejvyšší čas je přivítat zpátky!

 

Enjoy!

Festivalová FB událost | Předprodej MetalGate e-shop | Předprodej MG Buy Ticket (e-vstupenky) | Předprodej Tortharry shop