Vážení přátelé, loni jsme s tím začali, letos budeme pokračovat. Řeč je o doprovodných aktivitách, kterými si můžete na MGCDF ukrátit dlouhou chvíli, případně ukázat všem svoje dovednosti.

Opět tak budete moci soutěžit v zatloukání hřebíků, získat nějakou pěknou cenu na šipkové střelnici, či si opéct špekáček na festivalovém táboráku. Chybět nebude ani Úžasný kinematograf bratří Gorganů, který si pro vás přichystal filmové produkce na čtvrtek a pátek večer, a taktéž opět proběhne již tradiční festivalová tombola, ve které můžete mimo jiné vyhrát vstupenky na spřátelené festivaly.

Ovšem, aby toho nebylo málo, přidáváme letos navíc pár dovednostních soutěží, ve kterých půjde o vstupenky na příští jubilejní MGCDF vol. 10. Nově si tedy budete moci vyzkoušet jak rychle dokážete vypít jednoho lahváče, jak daleko dohodíte prázdný sud, kolik úderů do bubnu jste schopni dát za 30 vteřin, nebo co jsou schopny vyprodukovat vaše hlasivky.

Další záležitost, která se na MGCDF 2017 bude odehrávat, se týká "Knihy kovu" od Václava Votruby. Po tomto díle (resp. jeho první části z plánované trilogie), které mapuje vývoj české metalové scény, a je držitelem ceny Břitva, se doslova zaprášilo, nicméně právě na MGCDF půjde do prodeje jeho dotisk. A navíc se u nás zastaví i sám autor, takže budete mít šanci si nechat svůj výtisk podepsat!

Více informací o doprovodných aktivitách najdete zde.